Sport

Ronaldinho kërkon nga Coutinho të transferohet në Barcelonë

Autori: Gazeta inFokus 19:03 | 14 November 2017

Njëri nga futbollistët më të mirë në histori të futbollit, Ronaldinho ka folur për News Sky në të cilën ka komentuar situatën e Coutinhos.

Ai ka thënë se sulmuesi i Liverpoolit do të përshtatej shumë mirë në Camp Nou.

“Unë mendoj se mënyra se si ai luan do të përshtatet në mënyrë të përsosur në Barcelonë dhe do të isha i kënaqur kur të shohë një lojtar të tillë që do ta veshë atë këmishë. Më pëlqen mënyra se si luan Coutinho dhe llojin e futbollit që ai krijon dhe gjeneron. Shpresoj se këto lloj cilësish do të ndihmojnë Brazilin për të fituar Kupën e Botës”, tha Gaúcho.

Ronaldinho ishte në Barcelonë nga viti 2003-2008 ku ka fituar dy tituj të ligës, një Champions League dhe dy Super Kupa të Spanjës.

Etiketa:

Të tjera