Auto&Tech

Rusët prezantojnë Porsche 911 Turbo S të ri me 750 kuajfuqi

08:55 | 16 April 2018 Autori: Infokusi

Para nesh është edhe një Porsche 911 Turbo S i modifikuar për të cilin është përkujdesur kompania e njohur ruse TopCar.

Projekti i ri i kësaj kompanie ruse quhet Stinger GTR.

TopCar për këtë 911 Turbo S kanë zgjedhur paketën për aerodinamikën nga fibra të karbonit, e cila përfshinë mbrojtësin e përparmë të ri me vrima për ajër, mbrojtësit të tjerë të modifikuar, kofanon e modifikuar, set të ri të pragjeve, difuzer të ri të pasmë dhe spoiler të ri të pasmë, transmeton Koha.net.

Gjithashtu, TopCar ka zgjedhur edhe ngjyrën gri Frozen për eksterier, disa detaje dekorative me ngjyrë të verdhë, rrotat “ADV.1” 21-inç nga alumini, sistemin e ri të shkarkimit të gazrave, frenat më të forta, interier dy-ngjyrësh me detajet ngjyrë të verdhë po ashtu, detajet tjera nga fibra të karbonit, si dhe përforcimin e motorit i cili tani është me kapacitet prej 750 kuajfuqi.

Të tjera