Kuzhina

Sallatë me arra dhe avokado

Autori: Gazeta inFokus 17:45 | 08 December 2017

Përbërësit

16 thelpinj arrash
2 avokado
1 lëng limoni
6 lugë vaj vegjetal

Hapat

1
Preni avokadët përgjysmë, largojani bërthamën, qërroni dhe preni në fleta të holla.

2
Fletat e avokadës i vendosni në pjatë duke i hedhur përmbi lëng limoni, vaj vegjetal dhe arra.

3
Ju bëftë mirë!

Të tjera