Kuzhina

Sallatë pule

Autori: Gazeta inFokus 13:02 | 16 January 2018

Përbërësit
gjysmë mish pule
2 speca të kuq
5 tranguj
3 fleta qepë
1 tubë majdanoz
1 tubë koper
2 lugë miser
1 lëng limoni
vaj vegjetal

Hapat
1
Mishin e pulës e premë në copa të vogla dhe e vëmë në tenxhere për zierje.

2
Pas zierjës së mishit të pulës në të njejtën i vendosim specat dhe i fërgojmë pak së bashku me mishin e pulës.

3
Përbërësit e tjerë i premë në copa të vogla dhe i vendosim në një pjatë, i përziejmë mirë.

4
Pasi ta përziejmë mirë sallatën, ia derdhim lëngun e limonit, vajin vegjetal dhe e përziejmë e gjithë sallatën.

5
Ju bëftë mirë!

Etiketa:

Të tjera