Ekonomi

Shell zyrtarisht në Kosovë (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 20:40 | 14 May 2018

Sot zyrtarisht në një ceremoni madhështore është bërë zyrtare hyrja e Shell në Kosovës, shkruan Infokusi.com

Në këtë ceremoni ku janë prezantuar disa përfaqësues të kompanisë Shell e ku po marrin pjesë një numër i madh i ambasadorëve të shteteve të huaja e përfaqësues të shumtë të institucioneve të Kosovës.

Pronari i Al Petrol ka thënë së konsumatorët, ekonomia dhe tregu i Kosovës nga sot do ta kenë cilësinë e derivateve të kompanisë më të madhe ndërkombëtarë të Shell.

“Nga sot do të kemi cilësinë e naftës nga kompania me e madhe në botë Shell. Gëzojuni kësaj dallëndyshe që arriti në Kosovë. Nga sot Al Petrol po dorëzon flamurin e Al Peteol në brendinë e ri Shell”, ka thënë pronari i Al Petrol Latif Kryeziu gjatë hapjes së ceremonisë.

Kujtojmë se gjiganti “Shell” është kompania e derivateve më e madhe në botë me mbi 43 000 pika në 5 kontinente./INFOKUSI


Të tjera