Lajme

Shqetësuese: Në Mitrovicë nxënësit e klasave të 5-ta nuk dinë shkrim-lexim

Autori: Gazeta inFokus 22:06 | 17 October 2017

Kandidati i AAK-së për Komunën e Mitrovicës, Esat Peci ka akuzuar kryetarin aktual Agim Bahtiri për sistemin arsimor.

Sipas tij, mësimdhënia është në gjendje të rëndë, dhe ka nxënës të klasës së 5-të që nuk dinë shkrim-lexim, transmeton Indeksonline.

‘Ka nxënës të klasave të 5-ta që nuk dijnë as të shkruajnë as të lëxojnë. Drejtorët e shkollave me rren me politikë dhe këtu është problemi. Ka mungesë disipiline dhe mungon llogairdhënia’, ka thënë ai në një debat në RTK.

 

Të tjera