Lifestyle

Shtetet ku duhet të dashuroheni këtë 14 shkurt

Autori: Gazeta inFokus 15:38 | 07 February 2018

Peisazhet spektakolare, atmosfera të lumtura, perëndime befasuese dhe hotelet romantike janë përbërësit e përsosur për një udhëtim të paharrueshëm me partnerin tuaj.

Dhe duke qenë se 14 shkurti, dita e të dashuruarve, është afër një udhëtim i tillë është mjaft i nevojshëm, për tu relaksuar dhe shijuar dashurinë, në hotelet më të bukura në botë.

Kështu Parisi konfirmohet si kryeqyteti global i romancës dhe vendi që mund të zgjidhni për të bërë një udhëtim në çift në ditën e të dashuruarve. Parisi ka një nga hotelet më të bukura në botë , Maison Souquet, të vendosur në rrethin e Montmartre dhe të mobiluar në mënyrë mjaft elegante në stilin e plotë Belle Époque.

Në vend të dytë klasifikohet Italia, e cila fiton dy vende në renditjen evropiane në Capri dhe Venecia.

Ndërsa në vendin e tretë është klasifikuar Spanja.

Etiketa:

Të tjera