Lajme

Sllovaki: Italiani arrestohet përsëri për vrasjen e gazetarit

Autori: Gazeta inFokus 16:56 | 13 March 2018

Autoritetet sllovake përsëri kanë arrestuar biznesmenin italian Antonin Vadal, i cili dyshohet për vrasjen e gazetarit hulumtues Jan Kuciak dhe të dashurës së tij Martina Kushnirova, ka thënë zëdhënësja e Prokurorisë sllovake Andrea Predainov.

Sipas saj Antonin Vadal është arrestuar sot në mëngjes në qytetin Mihalovc.

Të tjera