Lajme

Sot merr fund “saga” e demarkacionit me Malin e Zi

Autori: Gazeta inFokus 06:18 | 20 March 2018

Sot nga ora 16:00 do të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës me vetëm një pikë të rendit të ditës, ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi.

Pro kësaj marrëveshje, votimi i së cilës është zvarritur tash e tri vite, janë shprehur të gjithë deputetët e koalicionit qeverisës si dhe LDK-ja, derisa e kanë kundërshtuar ata të Vetëvendosjes, Listës Serbe dhe Grupi i deputetëve të pavarur.

Të tjera