Lajme

Stuhia “Carmen” lë 40.000 shtëpi në terr

Autori: Gazeta inFokus 17:21 | 01 January 2018

Bregdeti francez i Francës është goditur sot nga stuhia dimërore “Carmen” dhe në rajonin perëndimor të Brittany, 40,000 shtëpi mbetën pa energji elektrike, njoftuan autoritetet franceze.

Shërbimi kombëtar meteorologjik paralajmëroi se erërat po fryjnë me shpejtësi 140 kilometra në orë.

Deri më tash nuk është raportuar për dëme të mëdha.

Të tjera