Sport

Super formacioni i të lënduarve në Premier Ligë (Foto)

16:49 | 12 October 2017 Autori: Infokusi

Ndeshjet e fundit të kombëtareve kanë shkaktuar mjaftë probleme për skuadrat europiane, transmeton IndeksOnline.

Kjo për shkak të lëndimeve, ku shumë prej tyre për shkak të këytreve ndeshjeve janë lënduar dhe pritet të mungojnë për më shumë se katër javë.

Mediat e huaja kanë publikuar një formacion, që në të janë të pranishëm futbollistët e lënduar në Premier Ligë.

Duke filluar nga sulmi, ndoshta edhe më i miri në këtë ligë, bëjnë pjesë Aguero – Morata, që të dy të lënduar.

Në mesfushë: Mane, Kante, Pogba dhe Cazrola

Në mbrojtje: Mendy, Mustafi, Kompany dhe Coleman. Kurse portier, Heaton.

Por, kjo nuk është e gjitha – madje me futbollistë të lënduar në Angli ekziston edhe banka rezervë, me lojtarë: Rojo, Rose, Wanyama, Dembele, Fellaini, Lallana, Lamela dhe Ibrahimovic./IndeksOnline/

 

Të tjera