Lajme

Thaçi: Në qershor takohem me Vuçiqin

Autori: Gazeta inFokus 19:00 | 22 May 2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se vazhdimi i dialogut ndërmjet Prishtinës e Beogradit mund të pritet në qershor.

“Besoj se në gjysmën e dytë të muajit qershor do të kemi takim të ri në Bruksel”, ka thënë Thaçi për N1 duke u përgjigjur në pyetjen për vazhdimin e dialogut.

Thaçi po qëndron në Mal të Zi dhe po merr pjesë në forumin To be Secure”(2BS).

Të tjera