Lajme

Thaçi: Së bashku do ta bëjmë Evropën të sigurt

Autori: Gazeta inFokus 15:30 | 17 May 2018

Presidenti Hashim Thaçi ka deklaruar nga Sofje se Ballkani Perëndimor ka nevojë për mbështetjen e BE-së.

Ai ka thënë se Kosova do të ketë si prioritet kultivimin e vlerave, dhe se Evropa do të bëhet vend i sigurt për të jetuar.

Postimi i plotë i Presidentit:

Ballkani Perëndimor ka nevojë për mbështetjen e BE-së që të forcojë edhe më tutje marrëdhëniet e mira fqinjësore dhe qëndrueshmërinë rajonale. Është shumë e rëndësishme për ne agjenda konkrete që ka nisur Bashkimi Evropian, me prioritet dhe me trajtim të barabartë për gjashtë shtetet e rajonit tonë. Kosova do të mbetet e përkushtuar në kultivimin e vlerave dhe parimeve evropiane. Së bashku mund ta bëjmë Evropën një vend më të sigurt dhe më të mirë për të jetuar. HTH

Të tjera