Kuzhina

Torte İtaliane

Autori: Gazeta inFokus 17:23 | 24 November 2017

Përbërësit

1 krem djathe
3 lugë të gjellës nutella
2 lugë të gjellës sheqer pluhur
1 lugë kafe
1 biskota
çokollatë
luleshtrydhe

Hapat

1
Krem djathin, nutellën, sheqerin dhe 1 lugë të gjellës kafe i vendosim në një enë dhe i përziejmë mirë, i vendosim 1 orë për qëndrim në frigorifer.

2
Një rend biskota i lyeni me këtë krem dhe mënyrën e lyrjës e përsërisni deri 3 herë.

3
Përmbi ia derdhni kremin e mbetur dhe e zbukuroni me çokollatë dhe luleshtrydhe.

4
Ju bëftë mirë!

Etiketa:

Të tjera