Kuzhina

Torte në filxhan

16:08 | 13 November 2017 Autori: Infokusi

Përbërësit

2,5 gota qumësht
1 gotë të çajit miell
1 gotë të çajit sheqer
1 lugë të gjellës margarinë
1 vanilje
1 kokos

Hapat

1
Qumështin, miellin dhe sheqerin e derdhni në një tenxhere, tenxherën e vendosni në zjarrë.

2
Pasi fillon të trashët ia shtoni margarinën, vaniljën dhe e përzieni.

3
Glazurën e përgatitur e derdhni nëpër filxhana, filxhanat i vendosni në frigorifer rreth 1 orë të qëndrojnë.

4
Tortën e largoni nga filxhanat me thikë dhe përmbi i hedhni kokos.

5
Ju bëftë mirë!

Etiketa:

Të tjera