Kuzhina

Torte pa pjekje

Autori: Gazeta inFokus 15:57 | 01 December 2017

Përbërësit

3 gota qumësht
2 lugë të gjellës nisheste
2 lugë të gjellës miell
3 lugë të gjellës kakao
1 gotë sheqer pluhur
kokos
NË BRENDËSI
1 shllag krem

Hapat

1
Në një tenxhere mesatare i derdhni të gjithë përbërësit, tenxherën e vëni në zjarrë të temperaturë mesatare e përzieni glazurën derisa të trashët.

2
Enën e lyeni me kokos pastaj e derdhni glazurën e përgatitur në të, përmbi ia derdhni krem shllagun.

3
Tortën e përgatitur e merrni nga skajet dhe ia japni formën role, pastaj e preni në copa të vogla.

4
Zbukurimin ose shërbimin ia bëni me lajthi ose arra.

5
Ju bëftë mirë!

Etiketa:

Të tjera