Kuzhina

Torte saraji

Autori: Gazeta inFokus 17:20 | 24 November 2017

Përbërësit

4 gota qumësht
1 gotë miell
1 gotë sheqer
3 lugë të gjellës kakao
1 kokos
1 lugë të gjellës margarinë
PËR KREM
1 shllag krem
1 gotë të çajit qumësht
Hapat

1
Qumështin, miellin, sheqerin, kakaon e derdhim në një tenxhere dhe e përziejmë, e vendosim në zjarrë e përziejmë derisa të trashët.

2
E largoni nga zjarri ia shtoni margarinën dhe e përzieni, enën e lyeni me kokos përmbi ia derdhni përzierjën.

3
Tortën e vendosni për ftohje në frigorifer të qëndroj, pas pritjës ia derdhi krem shllagun dhe e bëni role.

4
Tortën e preni në copa të vogla dhe do të jetë e gatshme për shërbim.

5
Ju bëftë mirë!

Etiketa:

Të tjera