Sport

Tre superskuadrat e Spanjës

Autori: Gazeta inFokus 17:52 | 14 November 2017

Spanja tashmë ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës dhe është një nga favoritet për ta fituar.

E përditshmja spanjolle, Marca ka analizuar Kombëtaren spanjolle dhe lojtarët të cilët mund të jenë pjesë e saj në Kupën e Botës.

Punën më të vështirë pritet ta ketë trajneri Julen Lopetegui, i cili ka tre skuadrat të gatshme, por i duhet të përzgjedhë vetëm 23 futbollistë.

Për formacionin e parë tashmë ka vendosur, por problem do të jenë lojtarët rezervistë dhe ata që duhet lënë në shtëpi.

Kështu duket tri skuadrat e Spanjës.

Etiketa:

Të tjera