Rozë

Vdes valltari i njohur Rexhep Çeliku

20:51 | 12 January 2018 Autori: Infokusi

Pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë valltari i njohur Rexhep Çeliku.

Ky ishte solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore dhe ne repertorin e tij numëron mijëra shfaqje e role në vallet më të bukura të të gjitha krahinave shqiptare.

Kronikë nga ABC News.

Të tjera