Lajme

Veseli për “Pronto”: Është bërë praktikë në Kosovë të punësohen militantët

Autori: Gazeta inFokus 21:46 | 26 April 2018

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, në një intervistë për Rubikon të KTV-së foli për aktakuzën ndaj “Aferës Pronto”.

Ai tha se nuk do të ndërhyjë në këtë proces dhe se ky është qëndrim i Partisë Demokratike të Kosovës.

“Nuk është mirë disa të tregohen më katolikë se Papa”, deklaroi Veseli duke ju drejtuar subjekteve të tjera politike, e qe sipas tij, në këtë aspekt nuk qëndrojnë më mirë.

“Secila parti, qoftë në Komuna qoftë në dikastere qendrore e kanë ndërtuar një praktikë kur militantë partiakë shkojnë më tepër dhe orientohen atje për tu emëruar atje. Nuk e pranoj si fakt dhe jam duke u munduar ta ndryshoj”, ka thënë ai.

Të tjera