Lajme

Veterani i gjallë gjen veten dëshmor në një libër për UÇK’në

Autori: Gazeta inFokus 21:21 | 13 January 2018

Në disa rreshta të librit “Drenica djep i UÇK’së dhe Batalioni I”, Skënder Gjeli e pa edhe emrin e tij.

Ish-ushtari i UÇK’së në zonën e Drenicës u habit kur gjeti veten në të, jo pse nuk është meritor, por se për të ishte shkruar se ishte i vdekur.

Ditë më parë portali Infokusi.com kishte raportuar për këtë rast.

LEXO EDHE: Flet deshmori i gjallë i UÇK-së!

Mirëpo edhe pse në libër u bë dëshmor, duke qenë gjallë, këtij hatri nuk i mbeti.

Hamdi Thaçi, autori i librit që u promovua javë më parë e që flet për batalionin e parë të Brigadës 114 Fehmi Lladrovci nuk po i përjashton gabimet teknike.

Por hatri i mbeti dikujt tjetër. Platon Bucolli që thotë se në libër nuk u përmendën aksionet e ushtarëve të UÇK’së në të cilat ka marrë pjesë edhe ai.

LEXO EDHE: Ish-ushtarët e UÇK-së reagojnë ndaj librit “Drenica Djep i UÇK-së, Batalioni l”

Të tjera