Lajme

Video nga momenti kur u nis raketa e Francës në Siri

Autori: Gazeta inFokus 10:02 | 14 April 2018

Ministrja franceze e Mbrojtjes, Florence Parly, publikoi një video të një rakete të lëshuar nga luftanija franceze kundër Sirisë.

Ajo tha se shënjestra ishte një uzinë për prodhimin e armëve kimike në vend, një nga tre piketat e goditura nga aleatët SHBA, Britania dhe Franca.

Të tjera