Ekonomi

Vlera e Bitcoin rritet për 2,000 dollarë brenda 24 orëve

Autori: Gazeta inFokus 10:47 | 07 December 2017

Bitcoin ka tejkaluar vlerën prej 14,000 dollarë ditën e enjte, kështu duke shënuar rritje prej 2,000 dollarësh brenda 24 orëve.

Monedha digjitale e filloi vitin me vlerë nën 1,000 dollarë dhe është duke shënuar rritje edhe pas paralajmërimeve për rrezikshmëri.

Bitcoin ka arritur momentin historik të ri gjatë tregtisë së hershme në Azi.

Rekordi i ri vjen vetëm disa ditë pas lansimit të përfitimeve të reja të bitcoin në dy kurse të shkëmbimit, duke përfshirë edhe bursën më të madhe në botë, CME.

Kjo rritje e shpejtë është përshkruar nga ekspertët si “flluskë”, që nuk i dihet momenti se kur do të shpërthej.

Etiketa:

Të tjera