Lajme

Mësuesit fitojnë betejën në Kuvend

Autori: Gazeta inFokus 16:54 | 17 May 2018

Projektligji për mësimdhënësit e arsimit shqip të viteve 90-ta është miratuar në Kuvend.

Nga 74 deputet sa kanë votuar, 73 ishin pro, ndërsa vetëm 1 kundër.

Nga tani janë ngarkuar komisionet funksionale dhe të përhershme që në afatin e paraparë ta shqyrtojnë projektligjin dhe Kuvendit t’i propozojnë me rekomandime./Infokusi.com

Të tjera