Sport

Zbulohet sponsori i ri i Milanit

Autori: Gazeta inFokus 11:05 | 24 October 2017

Pas ndarjes me Adidasin, sponsor i ri i Milanit do të jetë kompania e veshmbathjeve sportive, Puma.

Skuadra e Milanit dhe kompania e veshmbathjeve sportive, Adidas, do të përfundojënë bashkëpunimin në fund të sezonit.

Kurse, nga sezoni i ri, sipas Calciomercato.com, sponsor i ri i Rossonerëve do të jetë kompania e veshmbathjeve sportive, Puma, përcjell Express.

Puma është sponsor teknik i përfaqësueses së Italisë, Arsenalit dhe Borussia Dortmundit. /Express/

 

Etiketa:

Të tjera