Lajme

Zëvendësministri i FSK-së: Vendimi për ushtri i pakthyeshëm

Autori: Gazeta inFokus 18:25 | 16 September 2018

Zëvendësministri i FSK-së, Burim Ramadani ka deklaruar se shndërrimi i FSK-së në ushtri është vendim i pakthyeshëm.

Ai ka theksuar se këtu nuk ka vend për skepticizëm, raporton Gazeta inFokus.

“Nuk ka vend për skepticizëm, transicioni i FSK-së është i sigurt dhe i pakthyeshëm. Vendimi për procedimin e projekt-ligjeve nga Qeveria për në Kuvendin e Kosovës nuk është as i atypëratyshëm, as i ngutshëm dhe as i papërkrahje. E tëra bazohet në një punë jashtëzakonisht të detajshme, përpjekjeve të gjata, punë të përbashkët me partnerët strategjikë dhe planit të qartë 10 vjeçar”, ka thënë Ramadani.

Ai ka shtuar se nga k transicion i FSK-së, do të përfitojë i gjithë Rajoni. /Gazeta inFokus

Të tjera