Lajme

 

Sport

cass
Sport

Porto ofron 10 milionë euro për Casillasin

Duket se aventurës shumë vjeçare të Iker Casillasit te Real Madridi i ka ardhur fundi, pasi raportohet se Porto ka bërë një ofertë të mirë si për lojtarin, ashtu dhe për klubin spanjoll. Sipas ‘Metro’, klubi portugez i ka ofruar Real Madridit 10 milionë euro për shërbimet e Iker Casillas. …

READ MORE →
Shitblerje

Shitblerje

 

Auto&Tech

ekranet-e-prishura-t-euml-telefonave-t-euml-zgjuar-s-euml-shpejti-mund-t-euml-rregullohen-vet_hd
Auto&Tech

Ekranet e prishura të telefonave të zgjuar, së shpejti mund të rregullohen vet

Në të ardhmen e afërt, plasaritjet në ekranet e telefonave të zgjuar mund të rregullohen vet. Kjo bëhet e mundur fal një materiali të prodhuar kimikisht, me përzierjen e disa substancave me përbërje karboni. Por, si funksionon? Kur lëndohet ndonjë pjesë e trupit, gjaku lëshon një lloj lëngu që e …

READ MORE →

Fun & Video

Screen Shot 2015-07-07 at 3.35.47 PM
Fun & Video

Ja çfarë ndodh kur aligatori provon të hajë ngjalë elektrike (Video)

A keni menduar ndonjë herë se kush do të fitonte në mes të ngjalës elektrike dhe aligatorit? Një peshkatar në brazil kishte kapur diçka të pazakontë… një ngjallë elektrike. Sidoqoftë, një gjahtarë tjetër gjithashtu kishte syrin tek ngjal: një aligator. Aligatori e kafshon ngjalën ndërsa ajo i tregon se pse …

READ MORE →
Shitblerje

Shitblerje

Na gjeni në Facebook